4 kroki, aby kontrolować swoją cukrzycę do życia

4 kroki, aby kontrolować swoją cukrzycę for Life

Zawartość

Krok 1: Informacje na temat cukrzycy .; Krok 2: Poznaj swoje ABC cukrzycy; Krok 3: Naucz się żyć z cukrzycą; Krok 4: Get rutynowej opieki, aby zachować zdrowie; Rzeczy do zapamiętania; Moja Diabetes Care Record

Niniejsza publikacja została sprawdzona przez efektow NDEP zasad językowych ślizgowych. Dowiedz się więcej o naszym procesie przeglądu.

Znaki w tej broszurze pokazują działania można podjąć, aby zarządzać cukrzycy.

Pomoc Twój zespół opieki zdrowotnej zrobić plan opieki cukrzycy, które będą pracować dla Ciebie.

Dowiedz się, jak podejmować mądre decyzje w odniesieniu do leczenia cukrzycy każdego dnia.

Krok 1: Informacje na temat cukrzycy.

Istnieją trzy główne typy cukrzycy

Cukrzycy typu 1 – Twój organizm nie wytwarza insuliny. To jest problem, bo trzeba wziąć insulinę cukru (glukozy) z jesz i przekształcić go w energię dla organizmu. Musisz przyjmować insulinę codziennie żyć .; Cukrzycy typu 2 – Twój organizm nie wytwarza insuliny lub używać również. Być może trzeba wziąć tabletki lub insuliny, aby pomóc kontrolować cukrzycę. Typ 2 jest najbardziej rozpowszechnionym typem cukrzycy .; Ciężarnych (JEST-Tay-Shun-in) Cukrzyca – Niektóre kobiety się ten rodzaj cukrzycy, gdy są w ciąży. Przez większość czasu, to znika po urodzeniu dziecka. Ale nawet jeśli to idzie dalej, te kobiety i ich dzieci mają większą szansę zachorowania na cukrzycę w późniejszym życiu.

Jesteś tym, który zarządza Dzień Walki z Cukrzycą w dzień. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak można najlepiej dbać o cukrzycy, aby zachować zdrowie. Jeszcze inni, którzy mogą pomóc są

Udział w zajęciach, aby dowiedzieć się więcej o życiu z cukrzycą. Aby znaleźć klasę, skontaktuj się z zespołem opieki zdrowotnej, szpital, lub obszaru zdrowia kliniki. Można również wyszukiwać w Internecie .; Dołącz do grupy wsparcia – w osoby lub online – aby uzyskać pomoc wzajemną w zarządzaniu cukrzycy .; Przeczytaj o cukrzycy w Internecie. Idź do Krajowego Diabetes Education Program.

Być może słyszeliście ludzie mówią, że ma “dotyk cukrzycą” lub że “cukier jest trochę wysoka.” Słowa te sugerują, że cukrzyca nie jest poważną chorobą. To nie jest poprawna. Cukrzyca jest poważną, ale można nauczyć się zarządzać.

Osoby chore na cukrzycę muszą dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, pobyt w zdrowej wagi, poruszać się na co dzień, i wziąć swój lek, nawet jeśli czują się dobrze. Jest wiele do zrobienia. To nie jest łatwe, ale warto!

Dbanie o siebie i cukrzycę może pomóc czuć się dobrze dziś, jak iw przyszłości. Gdy stężenie cukru we krwi (glukozy) jest zbliżony do normalnego, jest prawdopodobne, aby

mają więcej energii; być mniej zmęczony i spragniony; potrzeba oddawania moczu rzadziej; goją się lepiej; mają mniej zakażeń skóry lub pęcherza moczowego

Trzeba będzie również mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych spowodowanych przez cukrzycę, takich jak:

zawał serca lub udar mózgu; problemy ze wzrokiem, które mogą prowadzić do kłopotów widzenie lub będzie ślepa; ból, mrowienie lub drętwienie rąk i stóp, zwanych również uszkodzenie nerwów; problemy z nerkami, które mogą powodować nerki przestanie działać; zębów i dziąseł problemów

Zwrócić się do zespołu opieki zdrowotnej, jaki typ cukrzycy masz.

Dowiedz się, gdzie można udać się do wsparcia.

Dowiedz się, jak dbanie o cukrzycy pomaga czuć się dobrze dziś, jak iw przyszłości.

Krok 2: Poznaj swoje ABC cukrzycy.

Porozmawiaj ze swoim zespołem opieki zdrowotnej o tym, jak zarządzać A 1c, B ciśnienie Lood i C holesterol. To może pomóc obniżyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub innych problemów z cukrzycą.

HbA1c jest test krwi, który mierzy średni poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Różni się od kontroli cukru we krwi, które robisz każdego dnia.

Musisz znać swój poziom cukru we krwi w czasie. Nie chcesz te numery się zbyt wysokie. Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić serce, naczynia krwionośne, nerki, nogi i oczy.

Celem HbA1c dla wielu osób z cukrzycą jest poniżej 7. Musi być różne dla Ciebie. Zapytaj, co twoim celem powinno być.

Ciśnienie krwi to siła, z krwi na ścianę naczyń krwionośnych.

Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt wysoki, to sprawia, że ​​praca serca zbyt trudne. To może spowodować zawał serca, udar mózgu i uszkodzenie nerek i oczu.

Celem ciśnienie krwi dla większości osób z cukrzycą jest poniżej 140/90. To może być różny dla Ciebie. Zapytaj, co twoim celem powinno być.

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu we krwi: LDL i HDL.

LDL lub “złego” cholesterolu może budować się i zatykają naczynia krwionośne. To może spowodować zawał serca lub udar.

HDL, czyli “dobrego” cholesterolu, pomaga usunąć “złego” cholesterolu z naczyń krwionośnych.

Zapytaj co swoje numery cholesterolu powinno być. Twoje cele mogą być różne od innych ludzi. Jeśli masz więcej niż 40 lat, może trzeba podjąć statyny dla zdrowia serca.

Krok 3: Naucz się żyć z cukrzycą.

Oczywiste jest, aby czuć się przytłoczony, smutny lub zły, gdy żyjesz z cukrzycą. Możesz wiedzieć kroki należy podjąć, aby zachować zdrowie, ale mają problemy trzyma się swojego planu w czasie. Ta sekcja zawiera wskazówki, jak radzić sobie z cukrzycy, dobrze zjeść i być aktywne.

Stres może podnieść poziom cukru we krwi. Poznaj sposoby, aby obniżyć stres. Spróbuj głębokie oddychanie, ogrodnictwo, spacer, medytacja, praca na swoim hobby, lub słuchanie ulubionej muzyki .; Poproś o pomoc, jeśli czujesz się w dół. Zdrowia psychicznego doradcą, grupa wsparcia, członek duchowieństwa, przyjaciela lub członka rodziny, który wysłucha twoich obaw mogą pomóc poczuć się lepiej.

Zrób plan posiłków cukrzycy z pomocą zespołu opieki zdrowotnej .; Wybierz żywności, które są mniej kalorii, tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, cukier i sól .; Jedz pokarmy z większą ilością błonnika, takie jak całe ziarna zbóż, pieczywa, krakersów, ryżu, makaronu lub .; Wybierz żywności, takich jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, chleb i zbóż oraz niskotłuszczowe lub odtłuszczone mleko i ser .; Pij wodę zamiast soku i regularnie sody .; Po zjedzeniu posiłku, wypełnić połowę talerzu z owoców i warzyw, jedna czwarta z chudego białka, takich jak fasola, lub kurczaka lub indyka bez skóry, a jedna czwarta z pełnego ziarna, takie jak brązowy ryż lub makaronu całego pszenicy ,

Postawił sobie za cel, aby być bardziej aktywne przez większość dni w tygodniu. Zacznij powoli, biorąc 10 minut spacery, 3 razy dziennie .; Dwa razy w tygodniu pracy, aby zwiększyć siłę mięśni. Użyj opaski stretch, jogę, ciężki ogrodnictwo (skopanie z narzędziami), albo spróbować pompek .; Bądź co bądź dostać się do zdrowej wagi, używając plan posiłków i przesuwając się więcej.

Zabierz swoje leki na cukrzycę i innych problemów zdrowotnych, nawet jeśli czujesz się dobrze. Zapytaj swojego lekarza, jeśli trzeba aspirynę, aby zapobiec zawał serca lub udar. Należy poinformować lekarza, jeśli nie można pozwolić sobie swoje leki lub jeśli masz jakiekolwiek objawy niepożądane .; Sprawdź swoje nogi codziennie cięć, pęcherze, czerwone plamy i obrzęk. Zadzwoń do swojego zespołu opieki zdrowotnej od razu o wszelkich owrzodzenia, które nie odejdzie .; Myj zęby i nici codziennie, aby utrzymać usta, zęby i zdrowe dziąsła .; Przestań palić. Poproś o pomoc, aby zakończyć. Zadzwoń 1-800-QUITNOW (1-800-784-8669) .; Śledzić cukru we krwi. Możesz sprawdzić to raz lub kilka razy dziennie. Użyj karty na końcu broszury, aby prowadzić rejestr numerów cukru we krwi. Pamiętaj, aby porozmawiać o tym ze swoim zespołem opieki zdrowotnej .; Sprawdź swoje ciśnienie krwi, jeśli lekarz doradza i prowadzi rejestr niego.

Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące cukrzycy .; Powiadamiania o wszelkich zmianach w stanie zdrowia.

Krok 4: Get rutynowej opieki, aby zachować zdrowie.

Zobacz swój zespół opieki zdrowotnej co najmniej dwa razy w roku, aby znaleźć i leczeniu wszelkich problemów wcześnie.

kontrola ciśnienia krwi; Kontrola stóp; Kontrola masy ciała; przegląd planu samoopieki

Badanie HbA1c. Może to być częściej, jeżeli jest to ponad 7 sprawdzane.

Test cholesterolu; Kompletny egzamin stóp; Egzamin dentystyczne, by sprawdzić zęby i dziąsła; rozszerzone badanie wzroku, aby sprawdzić problemy z oczami; grypie; moczu i badanie krwi, aby sprawdzić problemy z nerkami

pneumonia (nu-mo-nya) strzał; zapalenia wątroby typu B (HEP-uh-TY-tiss) strza?

Jeśli masz Medicare, sprawdź, jaki masz plan obejmuje opiekę diabetologiczną. Medicare pokrywa część kosztów

edukacja cukrzyca; zaopatrzenie cukrzycy; Lek na cukrzycę; wizyty u dietetyka; specjalne buty, jeśli ich potrzebują

Zwrócić się do zespołu opieki zdrowotnej na temat tych i innych badań mogą być potrzebne. Zapytaj, co oznaczają wyniki.

Zapisz datę i godzinę następnej wizyty.

Użyj karty na końcu broszury, aby zachować zapis opieki diabetologicznej.

Jeśli masz Medicare, sprawdź swój plan.

Rzeczy do zapamiętania

Jesteś najważniejszym członkiem zespołu opieki zdrowotnej .; Wykonaj cztery kroki w tej broszurze, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak zarządzać cukrzycy .; Dowiedz się, jak osiągnąć swoje cele cukrzycy ABC .; Zwrócić się do zespołu opieki zdrowotnej o pomoc.

Moja Diabetes Care Record

Najpierw należy przeczytać zacieniony bar po drugiej stronie. Informuje o tym,

nazwa testu lub kontrolne; jak często, aby uzyskać test lub check-up; jaki jest twój osobisty celem jest (dla HbA1c, ciśnienia tętniczego i cholesterolu)

Następnie zapisz datę i wyniki dla każdego testu lub sprawdź się dostać. Weź tę kartę ze sobą na swoich wizyt opieki zdrowotnej. Pokaż go do swojego zespołu opieki zdrowotnej. Porozmawiaj o swoich celach i jak robisz.

Moja Diabetes Care Record

Użyj tej strony, aby zapisać datę i wyniki każdego testu, egzaminu lub strzału.

Sprawdza jaźni cukru we krwi

Karta ta posiada trzy sekcje. Każda sekcja powie Ci, kiedy trzeba sprawdzić poziom cukru we krwi: przed każdym posiłkiem, 1 do 2 godzin po każdym posiłku i przed snem. Za każdym razem sprawdzić poziom cukru we krwi, zanotować datę, czas i wyniki. Weź tę kartę ze sobą na swoich wizyt opieki zdrowotnej. Pokaż go do swojego zespołu opieki zdrowotnej. Porozmawiaj o swoich celach i jak robisz.

W Stanach Zjednoczonych Departament Zdrowia i Narodowego Programu Edukacji Diabetes Usług Społecznych “(NDEP) jest wspólnie sponsorowany przez theernment zumienia) i theernment () przy wsparciu ponad 200 organizacji partnerskich.

kwiecień 2014